نوشیدنی موکا و روش های آماده سازی آن را بشناسید ؟

نوشیدنی موکا و روش های آماده سازی آن را بشناسید ؟

نوشیدنی موکا و روش های آماده سازی آن را بشناسید ؟

Blog Article

Coffee Mocha نوشیدنی گرم و خوشمزه ای است که از چندین لایه تشکیل شده است که شکلات داغ و اسپرسو با شیر و کف است.
مرحله 1: شکلات داغ درست کنید
ابتدا باید شکلات داغ تهیه کنید و برای این کار باید شیر را روی حرارت قرار دهید و وقتی داغ است ، شکلات یا کاکائو را با شکر به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا شیر جوش نیاید ، تا زمانی که شیر غلیظ شود شکلات. آن را گرم کنید و در یک لیوان بریزید.
مرحله 2: اسپرسو را آماده کنید
برای این کار باید از قابلمه قهوه و موکا خوب استفاده کنید. یا اسپرسو را به روش سنتی درون قهوه تهیه کنید. سپس اسپرسوی آماده شده را به آرامی روی شکلات داغ بریزید
مرحله نهایی: تهیه شیر و کف شیر
در مرحله بعدی ، شما باید شیر و کف شیر را تهیه کنید ، که باید برای آن کف ساز استفاده کنید یا با یک روش ساده شیر را مانند شیشه مربا در یک شیشه بریزید و برای مدت 30 در ماکرو قرار دهید ثانیه سپس آن را داخل شیشه بریزید. محکم ببندید و به شدت تکان دهید. شیر را به آرامی روی شکلات و اسپرسو در لیوان بریزید. در این مرحله ، مواد با هم مخلوط می شوند. سرانجام کف شیر را روی نوشیدنی بریزید تا به اندازه کافی موکا خوشمزه شما آماده شود.

نوشیدنی موکا چیست و چه ویژگی ای دارد ؟
می توانیم از صبحانه از شکلات نوتلا یا فرممند استفاده کنیم. اگر شکلات با طعم خاصی را دوست دارید ، فقط آن را در ظرفی ریخته و روی شعله ملایم قرار دهید تا شکلات باز شود و آماده استفاده شود. ما به حدود 2 قاشق چایخوری شکلات صبحانه یا شکلات ذوب شده نیاز داریم (البته مقدار شکلات را می توانید با توجه به سلیقه خود کم یا زیاد کنید).
ابتدا فنجان مناسب موکا را گرم کرده و سپس شکلات و کف آن را بریزید.

مرحله 2: کف کردن شیر

شیر را کف کنید و این کار را انجام دهید تا شیر کف شود و کف شیر آماده شود (روش های مختلفی برای کف کردن وجود دارد ، مانند کف زدن با ریختن شیر در ظرف شیشه ای بسته و تکان دادن ظرف ، استفاده از همزن ، استفاده از پرس فرانسه و که ما فشار دادن کف را با مطبوعات فرانسه توصیه می کنیم.)

تفاوت بین Latte و Moka چیست؟

Latte و Café Mocha نوشیدنی های داغ بر پایه اسپرسو هستند ، به این معنی که قهوه ای که برای تهیه لاته و موکا استفاده می کنیم اسپرسو است. در ادامه تفاوت لاته و موکا را بررسی خواهیم کرد.

تفاوت اصلی لاته و موکا در مواد تشکیل دهنده آنهاست. به شرح زیر است:

لاته: ترکیبی از اسپرسو ، شیر کف و کمی پودر شیر
کافه موکا: ترکیبی از شکلات ، اسپرسو ، شیر کف ، شیر کف و خامه زده شدهReport this page